Громади Сумщини розглядали механізми фінансування закладів охорони здоров’я вторинного рівня в ОТГ

Вивчали алгоритм розрахунку тарифу платної послуги, говорили про те, що саме включати в собівартість медичної послуги та як проводити її калькулювання.

Також, під час онлайн-консультації експертів Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», громади опановували, які затрати комунального некомерційного підприємства (КНП) відносяться до прямих, загальновиробничих та адміністративних витрат.

За словами радника з питань децентралізації та місцевого самоврядування Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Тетяни КОРОБКИ, метою заходу, зокрема, було підвищення рівня знань учасників щодо фінансування в рамках медичної реформи, ознайомлення зі ставками й тарифами в програмі медичних гарантій та прикладами розрахунку вартості основних медичних послуг, обговорення важливості осучаснення колективного договору медичних закладів, огляд його структури та порядку укладення.

«Після визначення фактичної собівартості платних послуг можна переходити до формування цін. Але визначення цін – компетенція місцевої громади. КНП не має права самостійно встановлювати остаточний розмір прибутку, що «накручується» на вартість, тобто визначити граничний норматив рентабельності.

«Медзаклад самостійно формує собівартість платних послуг, але відсоток рентабельності узгоджує з виконавчим комітетом місцевою радою», – зазначила радник з питань управління муніципальними фінансами Ірина АЛЄЄВА.

Участь у заході взяли фахівці з об’єднаних територіальних громад, керівники лікарень, а також керівники фінансово-економічної служби медичних закладів.

Також, як зазначила Ірина Алєєва, спільно з учасниками розглядали питання фінансування, а саме – що можна фінансувати з місцевих бюджетів, а що ні.

«Враховуючи норми Бюджетного кодексу, органи місцевого самоврядування мають можливість фінансувати вартість витрат на комунальні послуги та енергоносії, медичні послуги, понад обсяг, що передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Але тільки проаналізувавши договір КНП із НСЗУ та додатки до нього, а також місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я», – підкреслила радник.

Джерело: