Головний лісничий «Сумиоблагролісу» спростував фейкову інформацію стосовно радника губернатора Товстухи

Можна стверджувати, що виборча кампанія розпочалась! Підтвердженням тому свідчить той факт, що політичні конкуренти вже розпочали виборчу кампанію. Різні політичні сили по-різному її і ведуть: хто звітує перед виборцями про свої здобутки, а дехто поширює фейкові новини, намагаючись таким чином заробити собі бали.

Нещодавно в соціальних мережах було опубліковано інформацію, що за час перебування Костянтина Товстухи  на посаді керівника ДП «Ямпільський агролісгосп» в лісонасадженнях підприємста відбувалися пожежі.

Для роз’яснення даного питання, редакція sotnya-plus.info звернулася до головного лісничого ОКАП «Сумиоблагроліс» Олександра Маркуніна, який до початку 2019 року працював на вказаній посаді.

— Олександр Васильович, ви багато років працювали в лісовій галузі, займали посаду головного лісничого в Сумському обласному агролісогосподарському підприємстві «Сумиоблагроліс», скажіть, як часто відбувалися пожежі лісових насаджень у підприємствах ОКАП «Сумиоблагроліс», та від чого це залежить ?

— Дійсно проблема пожеж лісових насаджень завжди існувала і існує. Кожного року в теплу пору у всіх без виключень 18 дочірніх підприємствах фіксувалися та фіксуються пожежі, десь більше, десь менше. Залежить це від погодних умов у першу чергу, якщо літо спекотне, то збільшується кількість пожеж, трава, листя, хворост в лісі стають дуже сухими та легко займаються, дуже часто впливає і людський фактор, коли люди відпочивають у лісі або збирають ягоди, гриби та, не додержуючись правил, розводять багаття, смалять, що призводить до пожеж. Також дуже часто підприємства або особи, які обробляють землю, займаються сільсько-господарським виробництвом, просто спалюють залишки сухої трави на полях та лугах, що також призводить до пожеж в лісах, тому що всі лісонасадження суміжні з полями. Кожного року в засобах масової інформації підприємствами проводилася роз’яснювальна робота серед населення, щодо поведінки людей в лісі та збереження лісів від пожеж.

— Олександр Васильович , нещодавно в соціальних мережах фейсбук було розповсюджено інформацію стосовно колишнього керівника ДП «Ямпільський агролісгосп» , що нібито Товстуха К.О. підпалював лісові насадження, фіксував, як то кажуть, на папері або проводив підпали неліквіду та сухостою і трави за для реєстрації факту події, а потім під виглядом пожеж надавав дозвіл на вирубку дерев.

—  Ви знаєте, мені навіть смішно з цього, такі речі може розповсюджувати людина, яка зовсім не розуміється на веденні лісового господарства. Справа в тому, що існують «Санітарні правила в лісах України» — це сукупність норм щодо здійснення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та санітарних вимог, які встановлюються з метою охорони та захисту лісів під час ведення лісового господарства.

Зазначу, що я займав посаду головного лісничого ОКАП «Сумиоблагроліс» до призначення Товстухи К.О. керівником ДП «Ямпільський агролісгосп» та після його переведення на посаду генерального директора ОКАП «Сумиоблагроліс» у грудні 2017 р.

Хочу пояснити тим, хто не розуміє, що таке лісове господарство. В період пожежонебезпечного періоду з весни до осені кожного року проводилися чергування на підприємствах, було заключено договори на гасіння пожеж з відділеннями ДСНС за місцем знаходження підприємств. Я особисто контролював та перевіряв факти пожеж по всім 18 дочірнім підприємствам. Якщо лісник будь-якого дочірнього підприємства виявляв пожежу в лісі, то він негайно повідомляв майстра лісу, головного лісничого, лісничий чергового на підприємстві, черговий негайно інформував управління ДСНС, керівника підприємства та мене  як головного лісничого ОКАП «Сумиоблагроліс», негайно виїздила пожежна техніка для гасіння пожеж, трактори для нарізки мінералізованих смуг, працівники лісової охорони з ранцевими вогнегасниками та іншим необхідним інвентарем для гасіння пожеж. Таким чином пожежі ліквідувалися.

Зазначу, що за період керівництва ДП «Ямпільський агролісгосп» Товстухою К.О. він зарекомендував себе як фахівець в лісовій галузі, за його керівництва підприємство розвивалося та мало лідируючи позиції в системі. Саме при ньому було зроблено базове лісовпорядкування, яке робиться один раз на десять років.

Що стосується пожеж по ДП «Ямпільський агролісгосп», зазначу що на той час підприємство було забезпечено необхідною технікою та обладнанням для гасіння пожеж. Всі факти пожеж, всі ділянки перевірялися комісійно, приїздили лісопатологи з ДСЛП «Харківлісозахист», які обстежували ділянки та надавали свої заключення, потім виїздили спеціалісти Сумського обласного лісового та мисливського господарства «Сумиліс», оглядали зазначені ділянки та надавали своє заключення, і я як головний лісничий в складі комісії також обстежував дані ділянки, на основі актів складався план санітарно-оздоровчих заходів, потім план санітарно-оздоровчих заходів підписувався сторонами: ДСЛП «Харківлісозахист», СОЛМГ «Сумиліс» , ОКАП «Сумиоблагроліс» та ДСНС, тільки після оформлення повного пакету дозвільних документів можливо було виписувати лісорубний квиток та проводити санітарну рубку.

Наголошу, що керівник дочірнього підприємства, навіть головний лісничий, чи то генеральний директор не може самостійно надавати дозволи на вирубку дерев і це дуже легко перевірити ознайомившись з законодавством. Додам також, що за для підтвердження моїх слів, всім бажаючим можна отримати інформацію стосовно актів огляду та дозвільних документів для проведення рубок по ДП «Ямпільський агролісгосп» у вищезазначених установах.

Джерело: