Форма навчання дітей на Сумщині залежить від дотримання умов адаптивного карантину

Під час брифінгу щодо ситуації із захворюванням на коронавірусну інфекцію на Сумщині заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ УкраїниМихайло МАЦЮК прокоментував можливі сценарії початку нового навчального року в області.

«Безперечно, я за те, щоб діти повернулися до школи. Водночас основне завдання – це збереження здоров’я учасників освітнього процесу», – зазначив Михайло Мацюк та звернув увагу на те, що новий навчальний ріку школах та форма навчання напряму залежить від епідеміологічної ситуації на Сумщині.

Зокрема, починаючи з минулої п’ятниці в області зафіксовано 2 спалахи коронавірусної інфекції – 18 та 21 липня з показниками 15 та 12 осіб відповідно. Тому, щоб уникнути дистанційного навчання школярів та студентів, Михайло Мацюк вкотре звернувся до жителів Сумщини бути відповідальними та дотримуватися умов адаптивного карантину.

Щодо освітнього процесу, за яким буде відбуватись навчання, то його визначатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретній області України.

Наразі є три варіанти розвитку подій: варіант перший – низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі;варіант другий – високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується дистанційно;варіант третій (найбільш імовірний) – середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується як дистанційно, так і в закладах освіти з дотриманням правил дистанціювання та гігієни.

Наразі Міністерства охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти та науки України здійснюють моніторинг епідеміологічної ситуації у кожному регіоні та розробляють можливі сценарії. Найближчим часом будуть впроваджені відповідні алгоритми, про що МОН надасть докладні роз’яснення.

Зазначимо, що Кабінет Міністрів України продовжив адаптивний карантин до 31 серпня. Це рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні 22 липня. Загальні правила, за якими житиме країна в умовах продовженого адаптивного карантину – масковий режим, соціальна дистанція і антисептики. У деяких регіонах обмеження можуть бути більш жорсткі – в залежності від того, в якій зоні будуть знаходитися області.

Джерело: