Фейковий голова селищної ради на Сумщині ошукав жінку на солідну суму

Із заявою про шахрайство у поліцію звернулася 57-річна жителька селища Вороніж Шосткинського району. Жінка розповіла, що тривалий час намагається продати будинок у селищі, який дістався їй у спадок. З цією метою вона розмістила оголошення на відомому сайті в Інтернеті.

Через деякий час на мобільний телефон жінки зателефонував невідомий, який назвався головою селищної ради, де продається будинок. Чоловік повідомив, що знайшов покупців на майно та запитав, чи готові документи для продажу нерухомості. Остання заперечила та пояснила, що збиралась їх підготувати у період угоди купівлі – продажу. Тоді він запропонував їй свою допомогу у вирішенні питання з оформлення належних документів у найкоротші строки за 7000 гривень, які необхідно перерахувати на вказаний ним банківський рахунок.

Коли гроші були надіслані, жінка зателефонувала «добродію» та призначила з ним зустріч для уточнення деталей. Той спочатку «відтягував» час, посилаючись на зайнятість, а потім і зовсім перестав виходити на зв’язок.

Ще однією жертвою Інтернет–аферистів стала 53-річна жителька Шостки. На одному з сайтів оголошень жінка знайшла пропозицію про оренду квартири у райцентрі. Вона зв’язалась з «власником» по вказаному там номеру телефону і домовилась з ним про угоду. Виявилось, що чоловік живе в іншому місті, проте, якщо жінка перерахує йому 3 650 гривень передоплати на вказаний номер банківської картки, він наступного дня буде у Шостці та передасть їй ключі від помешкання. Жінка засумнівалась, але він переслав їй світлини документів про право власності на квартиру та фотозображення паспорту власника житла. Повіривши йому — вона виконала умову.

На призначену зустріч «орендодавець» не приїхав, а його телефон був вимкнений.
За обома фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та розпочали розшук зловмисників.

Джерело: