Екоінспектори перевірили Попівський спиртзавод, від якого смердить у Конотопі

На підставі чисельних звернень від громадян стосовно розповсюдження смороду в м. Конотоп та Конотопському районі Державна екологічна інспекція у Сумській області провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП «Попівський експериментальний завод», розташованого у с. Попівка Конотопського району, яке здійснює виробництво компоненту добавки антидетонаційної для бензинів.

За результатами перевірки фахівцями Інспекції виявлено низку грубих порушень вимог чинного законодавства у сфері охорони водних та земельних ресурсів, поводження з відходами, зокрема і при експлуатації бардонакопичувача:

– відсутня локальна мережа спостережувальних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод в районі розміщення бардонакопичувача, не проводяться моніторингові дослідження за станом підземних вод в місці видалення відходів;

– не здійснюються організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів барди мелясної, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів;

– на бардонакопичувач разом з бардою мелясною підприємство здійснює скид побутових каналізаційних стоків від житлових будинків с.Попівка (неочищені стічні води від житлових будинків с. Попівка через спільну каналізаційну насосну станцію скидаються до бардонакопичувача, який призначений для скидання виключно барди мелясної);

– не укладено договори на передачу відходів 1-4 класу небезпеки; – не здійснено комплекс разових організаційно-технічних заходів з виявлення, ідентифікації, опису і реєстрації відходів, обліку обсягів їх утворення, утилізації та видалення (не проведена інвентаризація утворюваних відходів);

– інспекторами виявлено порушення цілісності обвалування, а саме: пошкодження греблі бардонакопичувача без порушень цілістності споруди. Загальна площа забрудненої земельної ділянки в санітарній зоні бардонакопичувача становить 180 м2.

Зафіксовано перевищення концентрацій забруднюючих речовин у відібраних пробах ґрунту в порівнянні з фоновими по таким речовинам: азот амонійний, фосфор, органічні речовини, пише azimuth.sumy.ua.

Крім того, у ході перевірки встановлено, що підприємством протягом понад трьох років не проводилась очистка бардонакопичувача з наступною передачею відходів іншим суб’єктам господарювання.

Оскільки вимоги щодо періодичності очищення бардонакопичувачів встановлені нормативною документацією з питань охорони праці, відповідна інформація направлена до уповноваженого органу для врахування в роботі під час виконання повноважень.

За виявлені порушення вимог природоохоронного законодавства інспекторами було притягнуто до адміністративної відповідальності 9 осіб, накладено адмінстягнень на суму 2295 грн. З метою усунення виявлених порушень видано приписи.

Крім того, Інспекцією будуть розраховані збитки за скид зворотних вод з перевищенням нормативів ГДС, самовільне водокористування в період відсутності дозволу на спецводокористування та забруднення земель, спричинених діяльністю ДП «Попівський експериментальний завод». Питання залишається на контролі Інспекції.

Джерело: