Докорінно змінять неврологічне відділення сумської лікарні № 4

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО проінспектував реконструкцію неврологічного відділення КНП «Клінічна лікарня № 4», де наразі виконано понад 50% внутрішніх ремонтних робіт.

Ремонт у відділенні розпочався в лютому. Наразі завершено внутрішні роботи на першому та другому поверхах лівого крила будівлі, другому поверсі центральної частини. Виконано демонтажні роботи на першому поверсі, розпочато ремонт правого крила та підвальних приміщень. Із виділених із бюджету Сумської міської ОТГ 11 млн грн. вже освоєно 6,8 млн гривень.

Управління капітального будівництва та дорожнього господарства є замовником робіт. Його керівник Віталій ШИЛОВ зазначив, що виконуються вони ґрунтовно, якісно та швидко, наскільки це можливо, коли йдеться про повну реконструкцію. З минулого будівельники залишають лише цегляні стіни, замінюються повністю мережі водопостачання та водовідведення, електроживлення. «З нуля» роблять також систему вентиляції та пожежну сигналізацію.

Директор КНП «Клінічна лікарня № 4» Андрій СУХОМЛИН розповів, що за свої майже 60 років ця будівля жодного разу не бачила серйозного ремонту, що спричиняло незручності для пацієнтів і персоналу. Тепер же у розпорядженні перших комфортні палати, других – зручні робочі приміщення. На першому поверсі лівого крила, де розташовуватиметься хоспісне відділення, передбачені спеціальні вбиральні та душові кімнати для важкохворих пацієнтів.

«Від себе особисто, адміністрації закладу, працівників лікарні дуже дякуємо за виділення коштів на ремонт і за гарне виконання робіт. Медичні працівники в захваті від нових умов», – сказав керівник лікарні.

Загальна вартість проєкту реконструкції неврологічного відділення становить 26,2 млн гривень. Сюди входить ремонт цоколю та фасаду, утеплення даху, а ще влаштування зовнішнього ліфта, якого відділення вкрай потребує. До визначеного переліку робіт, що стосується будівлі, міський голова додав обов’язкове впорядкування прилеглої території з урахуванням ремонту паркана та тротуарів.

«Медична галузь – найважливіша у сфері надання послуг містянам, бо здоров’я – найголовніше, тож, ми повинні за нього боротись і лікувати містян на належному рівні», – наголосив Олександр Лисенко.

В. о. начальника відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО розповіла, що на час проведення в неврологічному відділенні КНП «Клінічна лікарня № 4» ремонтних робіт, хворих госпіталізують до аналогічних відділень у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» і КНП «Клінічна лікарня № 5». Пацієнтів також розміщують у терапевтичному відділенні цього медичного закладу. Посадовиця запевнила, що наявного ліжкового фонду достатньо, аби надати стаціонарну допомогу хворим неврологічного профілю, які цього потребують.

Джерело: