До вирішення проблеми недофінансування психіатричного закладу в Ромнах долучилися органи влади всіх рівнів

Голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО провів нараду за участю народного депутата Максима ГУЗЕНКА, директора Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Андрія Віленського, керівництва обласного управління охорони здоров’я стосовно врегулювання проблемних питань фінансування обласної клінічної спеціалізованої лікарні у м. Ромни.

За словами Андрія Віленського, зазначений заклад виконує важливу соціальну функцію – надає медичну допомогу хворим, тому питання дофінансування має бути вирішене в найкоротші терміни.

«Ми робимо все можливе для того, щоб пришвидшити фінансування закладу і виділити додаткові кошти», – пояснив директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ та додав, що є також конкретні напрацювання щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати медпрацівникам у підрозділах обласної клінічної спеціалізованої лікарні, що знаходяться у м. Суми та м. Охтирка. «Потрібно лише узгодити все на юридичному рівні. Вихід обов’язково ми знайдемо», – повідомив Андрій Віленський.

Голова облдержадміністрації Роман Грищенко зазначив, що окрім доотримання коштів від НСЗУ є ще один шлях дофінансування психіатричного закладу – пряма субвенція від об’єднаних територіальних громад, пацієнти з яких лікуються в цьому медичному закладі.

«Наразі вже досягнута домовленість із Сумською ОТГ. Місцеве керівництво надало згоду щодо дофінасування  обласної клінічної спеціалізованої лікарні у м. Ромни у розмірі близько 3 млн гривень. Ці всі заходи допоможуть подолати заборгованість і в подальшому забезпечити фінансування всіх медичних працівників», — повідомив очільник облдержадміністрації.

Народний депутат України Максим Гузенко подякував керівництву НСЗУ, яке відгукнулося на його ініціативу прибути на Роменщину аби на місці вивчити та вирішити це питання.

Нагадаємо,  другий етап медичної реформи, що стартував 1 квітня, передбачає, що заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану медичну допомогу, отримуватимуть кошти за договором з НСЗУ.

Глава МОЗ Максим СТЕПАНОВ згодом заявив, що в Україні проведуть зміни у фінансуванні медичної галузі. За його словами, Міністерство планує залишити фінансування лікарень на рівні 2019 року, при цьому головним закупівельником медичних послуг залишається НСЗУ.

Також  Степанов наголошував, що усі психіатричні лікарні з липня і до кінця року будуть дофінансовані до рівня минулого року.

Джерело: