Для сумчан планують ввести «гібридну» відпустку при народженні дитини

В Україні очікуються кардинальні зміни у законодавстві про відпустку при народженні дитини. Незабаром батьки зможуть чергувати між собою догляд за новонародженим.

Про підготовку такого нововведення розповіла віце-спікер ВР Олена Кондратюк. Вона зазначила, що зрівняти у правах чоловіків і жінок до цих пір заважали «ментальні матріархальні стереотипи» українців. «Чому ви не можете побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина місяць у декреті? До речі, законодавство це теж ми зараз хочемо прийняти, щоб іти в декрет мали можливість і чоловік, і дружина. Нічого тут складного немає», — сказала нардеп . Йдеться про зареєстрований у Раді законопроект №3695.

Документ дозволить оформляти трирічну відпустку при народженні дитини чоловікам, а також введе новий вид відпустки для другого з батьків тривалістю в 14 днів. Цю оплачувану відпустку можна буде взяти протягом трьох перших місяців після народження дитини. Крім того, чоловіки, у яких двоє та більше дітей, мають право на додаткову щорічну відпустку. Зараз таке право є тільки у матерів.

Джерело: