Дитина, її благополуччя і безпека – у центрі уваги обласної влади

Питання покращення механізмів соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність, вирішували під час наради з представниками профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, що відбулась під головуванням заступника голови облдержадміністрації Сергія БАННІКОВА.

«Питання соціального захисту дітей не втрачає своєї актуальності. Цьому постійно приділяється увага як на законодавчому рівні шляхом закріплення прав, пільг та компенсацій дітям-інвалідам, так і на суспільному рівні шляхом передбачення державних гарантій їх економічної та моральної підтримки»,  – зазначив заступник голови облдержадміністрації.

За словами начальника обласної служби у справах дітей Юрія КАЛІНОВСЬКОГО, наразі на обліку перебуває 2056 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Серед цих дітей є діти, які мають діагнози ДЦП, спастичний тетрапарез зі стійкими руховими порушеннями, F 71. Такі діти потребують постійного догляду, так як не можуть себе самостійно обслуговувати. Зокрема це стосується 5 дітей-вихованців обласного спеціалізованого будинку дитини, які вже на сьогодні потребують переведення до дитячого будинку-інтернату IV профілю.

Так як сьогодні в області відсутні спеціальні заклади для перебування дітей з такими діагнозами, заступник голови облдержадміністрації Сергій Банніков доручив керівникам профільних структурних підрозділів створити на базі Білопільського дитячого будинку-інтернату відділення  IV профілю для дітей з вадами здоров’я.

Джерело: