Де на Сумщині люди можуть зробити тестування перед виїздом за кордон?

Попри пандемію та карантин чимало жителів області виявляють бажання повернутися за кордон. Для виїзду охочим, відповідно до вимог іноземних країн, слід мати результати тесту на COVID-19. Де і за яких умов їх отримати, розповів під час брифінгу заступник директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ Михайло МАЦЮК.

За його словами, наразі у розпорядженні лабораторного центру наявні лише тести, що надійшли як благодійна допомога, а отже надавати платні послуги щодо здійснення ПЛР-досліджень обласний лабораторний центр МОЗ не в змозі.

Відомо, що тести для охочих виїхати за кордон платні, тобто люди мають оплачувати тестування на відміну від тих, у кого наявні симптоми, чи тих, хто збирається на планову госпіталізацію.

Михайло Мацюк звернувся до тих медичних працівників, які начебто з приводу планової госпіталізації обстежують людей, бажаючих безкоштовно здійснити дослідження на COVID-19 для виїзду за кордон, без наявних на те підстав.

«Є таке поняття як «пролікований випадок», тобто дані пацієнтів, яких ми обстежуємо перед госпіталізацією, передаються до НСЗУ. Далі відбувається перевірка на достовірність. Якщо пацієнт, якому зробили ПЛР-дослідження не виявився у списку пацієнтів на планову госпіталізацію – медичний заклад, де видавали відповідне направлення на тестування, може втратити ліцензію», – зауважив Михайло Мацюк.

Наразі в Сумах є ще дві лабораторії, які можуть проводити відповідні дослідження на платній основі. Таку послугу можна отримати і у приватних клініках Харкова та Києва. Нагадаємо, наказ МОЗ № 722 чітко передбачає перелік осіб, яким можна робити тест безкоштовно.

Джерело: