Через пожежу мешканці чотириквартирного будинку залишилися на вулиці

6 жовтня загорівся чотириквартирний будинок по вул. Івана Богуна, що в Садовому мікрорайоні у Шостці. Про пожежу повідомив власник однієї із квартир, який відчув різкий запах диму. Всього на гасіння було залучено чотири одиниці спеціальної техніки та 12 чоловік особового складу. Вогонь дуже понівичив будинок. Що тепер будуть робити його мешканці?

Найбільше за інших постраждала одна з квартир, звідки і розпочалась пожежа. Вогонь дуже швидко вибрався на дах, пише shostkanews.city.

Пан Михайло, один з потерпілих, розповідає, як спершу у кімнату пішов дим, а потім він побачив полум’я, яке виривалось із сусідської квартири.

«Спочатку був дим з обох боків, а потім вогонь моментально охопив увесь дах будинку. Полум’я було таким великим, що дісталося навіть гаражу. Для нас це справжнє лихо», — говорить чоловік.

Вогонь навіть попік яблука, що стигли на фруктовому дереві поруч з будинком. А у господарів однієї з квартир від диму загинула собака. Гасили вогонь всією вулицею – приносили воду від сусідів, поливали з відер, зі шлангів.

Пожежа повністю знищила дах будинку, стіни, вікна та особисті речі господарів. Також полум’я пошкодило перекриття по всій площі житлової споруди, меблі, предмети домашнього вжитку, електричну мережу та газове обладнання

Пан Михайло мешкає в цьому будинку з 1958 року. З кожним роком його помешкання ставало все охайнішим і на його очах воно за лічені години перетворилось на місце стихійного лиха. Його сусід Руслан Пархоменко разом з дружиною, тещею та дитиною тут живе вже 13 років. Розповідає, що майже увесь час у помешканні поступово робився ремонт. Нині чоловік розуміє, що вся праця, кошти і зусилля згоріли у тій пожежі.

У господині, чиє помешкання постраждало найбільше за інші, згоріли навіть усі заощадження і майже всі речі домашнього вжитку. Її прихистила сестра. А ось сусіди живуть у гаражі і радіють теплому жовтню. Попри горе, яке спіткало людей, вони мобілізувались і рішуче налаштовані відновити свої домівки. Дякують знайомим і сусідам, які не залишають їх у біді.

Імовірною причиною пожежі стало коротке замкнення електромережі. Сума збитків склала близько 1 млн. 400 тис. гривень

Мешканці постраждалого в пожежі будинку зауважують, що самотужки їм житлову споруду не відновити, оскільки проживають тут переважно пенсіонери. Тому просять керівництво Шостка і усіх небайдужих допомогти їм відремонтувати будинок.

Зокрема, родич одного із господарів будинку, Сергій Базиль, розмістив допис у Facebook із закликом про допомогу. Для цього можна перекинути будь яку суму на картку банку за номером: 4731 2191 0503 2589 на ім’я Базиль Світлани Михайлівни. Також можна допомогти будівельними матеріалами чи навіть власним вмінням будувати.

За останньою інформацією, станом на 12 жовтня в будинку відновили каркас даху. Над однією з квартир його покрили шифером. Також підвели електрику в три квартири і готуються до запуску газу.