«Бракує водіїв» — відділ транспорту про проблему із довезенням мешканців Піщаного на Сумщині

На маршруті №51 у Сумах наразі працює визначена договором кількість автобусів, і збільшити їх кількість перевізник не має змоги. Так начальник відділу транспорту Сумської міськради Сергій Яковенко відповів на питання щодо проблеми із транспортом у селі Піщане, яке зараз входить до Сумської ОТГ.

“Проблема, дійсно, має місце, і, на жаль, актуальна не лише для цього напрямку. Причина в обмеженнях, встановлених Кабінетом Міністрів України, згідно з якими забороняється перевезення пасажирів у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу. Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг звертався до перевізників – приватних і КП “Електроавтотранс”- із проханням залучати до перевезень максимальну кількість наявного в них транспорту, але, на жаль, бракує водіїв”, – йдеться у відповіді.

Карантин дуже серйозно впливає на стан пасажирських перевезень і така проблема існує в багатьох регіонах України, розповів голова громадської організації “Всеукраїнське товариство сприяння розвитку пасажирського транспорту” Володимир Заславський:

“Перевізники не бажають працювати з такою невеликою кількістю пасажирів, а якщо ми говоримо про приватний бізнес, то в нас немає жодного законодавчого інструменту, щоб змусити приватного підприємця працювати і не отримувати прибуток. В такому випадку треба робити поєднаний розклад, щоб автобус або маршрутка, яка працює, можливо, на інших напрямках декілька рейсів виконала також у напрямку в це селище, яке потребує збільшення рейсів”.

suspilne.media