Більше 760 жителів Сумщини захотіли змінити місце голосування на виборах

На Сумщині, станом на 9 вересня, 765 людей змінили місце свого голосування на виборах-2020. Залишився останній день, коли можна це зробити — 10 вересня. За словами начальниці відділу держреєстру виборців Зарічного району Сум Ольги Фесенко, частина охочих могли робити це онлайн – на сайті ЦВК. Для процедури із документів необхідний лише паспорт, повідомляє Суспільне.

«Я проживаю в Сумах близько трьох років. Тому вирішив взяти участь у виборах саме тут. Я з Білопілля. Процедура проста, треба зайти в кабінет виборця і надіслати заяву про зміну адреси виборчої. Я мав досвід виборів під час президентської кампанії та під час парламентських виборів. Це перші мої місцеві вибори», — розповів Максим.

У порівнянні з попередніми виборами, активність мешканців менша, — розповіла Ольга Фесенко. «По нашому району надійшло заяв близько сотні. 2/3 — це електронна форма заяви, 1/3 — в паперовій формі. Коли змінюється виборча адреса, то вона не прирівнюється до зареєстрованого місця проживання, тобто штампу в паспорті. Виборча адреса,за новим законодавством, це адреса, за якою ми «прив’язуємо» людину до тієї виборчої дільниці, на якій він буде голосувати», — говорить начальниця відділу. Це означає, що і голосувати людина буде за людей, які балотуються на виборах в тому місці, де людина голосує.

Заяви на зміну місця реєстрації всі охочі могли подавати з 1 липня в той відділ Держреєстру виборців, до якого відноситься нова виборча адреса. За інформацією Юрія Васильченка, начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Сумської ОДА, на сьогодні на Сумщині найбільше змінюють місце голосування у Сумській міській ОТГ. «За межі області вибули 469 виборців. Прибули 174 виборці. 248 виборців змінили свою виборчу адресу в межах області. Лідером щодо зміни адреси є Сумська міська громада – 65 осіб прибули, 126 вибули, 13 – змінили адресу з боку громади. На другому і третьому місці – Березівська сільська і Конотопська міська громади», — розповів Васильченко.

Джерело: